ÇEVRE DOSTU MALZEMELER

Tenis Kortu

Kapalı ve açık mekanlarda tenis sahalarını yüksek kalite malzemeler ve tecrübeli işçiliklerle oluşturuyoruz.

Tenis Kortları

Özel zemini ile tenis kortu oluşturabileceğimiz gibi çok amaçlı bir zeminde tercih edebilirsiniz.

Tenis Kortu Yapımı

Tenis Kortu Saha Ölçüleri:

Alt Yapı:

Sahaların yapılacağı zemin de ham toprak zemin ise iş makinesi ve manuel olarak Reglaj yapılıp Sıkıştırılması. Böylece sahanın alt zemininin düzgünlüğü sağlanacaktır.

Saha kenar kısımlara 30 cm genişliğinde 50 cm derinliğinde minimum C-25 dozunda Demir Donatılı Çevre Hatılının yapılacaktır. Çevre hatılının betonu yapılırken, kalıbın içerisine her 3.00m de bir tel örgü için kullanılacak boruların mapaları yerleştirilir.

Çevre hatılının içerisi Balans veya Alttemel Mekanik Stabilize ile doldurulup Vibrasyonlu Silindir ile sıkıştırılacaktır. Bu işlem sırasında sahanın enlemesine ve tek taraflı, %0.8 eğim verilir.

Asfalt Kaplama:

PLENTMiX TEMEL:

Plentmix Temel tabakası minimum 15 cm kalınlığında serim ve sıkıştırması nın yapılacaktır.

SICAK ASFALT UYGULAMASI:

5 cm kalınlığında Binder tipi asfaltın serim makinesi finişer veya anolar ile uygulandıktan sonra 4 cm kalınlığında son tabaka olarak özel dizayn edilmiş 0,5 mm agregadan üretilen Kort asfaltı olarakta tabir edilen asfaltın serim ve sıkıştırmasının yapılacaktır.

ÇEVRE TEL ÇİTİ:

Tel Çit yüksekliği 4.00 m. ve üzerinde kullanılacak olan örgü teli PVC kaplıdır. Tel Çit konstrüksiyonu, Kaynaklı ve klempli olarak yapılabilir.Direk ebatları projesine göre dikmeler minimum 60 lık, yataylar 48 lik olmalıdır 3,0 metre ara ile Ø60 x 2mm dikey boruların dikilmesi, 3 sıra (üst-Orta-Alt) Ø48 x 2mm borulardan kurt ağzı açılarak yatay kayıt atılması ,köşelere destek borular kaynatılması (Muska),1 adet geçiş servis kapısı monte edilmesi ,yapılacak bu konstrüksiyonun boyanması,4 sıra 3,5 mm gergi teli çekilmesi, 3,5 mm 5×5 cm PVC kaplı kafes telin 3,00 mm PVC bağlama teli ile bağlanması işi yapılması.

Akrilik zemin Kaplaması:

Mevcut asfalt zemin üzerine Akrilik Reçine esaslı tenis,basketbol,voleybol ve diğer spor sahaları zeminleri için tasarlanmış sistemdir. Akrilik kaplama kaymayı önleyici, top çıçramasını sağlayanyan dayanıklı sistemdir.

Uygulama Detayları:

 • Asfalt zeminin basınçlı su ile yıkanması
 • Hava kompresörü ile temizlenmesi
 • 1 kat dolgu Resurfacer (dolgu katı) uygulanarak gözeneklerinin kapatılması
 • 2 kat ‘’Cushion’’ uygulaması
 • 2 kat Akrilik Anarenk katı uygulanması
 • Oyun Çizgilerinin marking ile çizilmesi

REFERANSLAR

  Elit Spor Zeminleri, Elit Çevre Tasarımları Asfalt İnşaat Sn. ve Tic. Ltd. Şti.

  Adres:

  Türk Telekom Arena Stadyumu Vip Girişi Yanı SKYLAND İSTANBUL B Blok Kat:26 Seyrantepe – Şişli / İstanbul

  Telefon:

  (0212) 220 34 53

  Gsm:

  (0532) 227 08 42

  E-Posta:

  [email protected]